5-lecie Stowarzyszenia
30 maja, 2015
Kraków Airport – „Wspieramy Sąsiadów”
24 czerwca, 2015

50 lecie Szkoły Podstawowej 'Na Kamyku'

Uroczystości z okazji złotego jubileuszu Szkoły 'Na Kamyku' odbyły się 13 czerwca 2015 roku. Obchody 50-lecia szkoły rozpoczęły się Mszą Świętą odprawioną przez proboszcza Katedry Wawelskiej  ks. prałata Zdzisława Sochackiego oraz proboszcza parafii w Morawicy  ks. Władysława Palmowskiego.

Ważnym elementem jubileuszu był specjalnie przygotowany na tą okazję program artystyczny przedszkolaków i uczniów, podczas którego zaprezentowali swoje talenty recytatorskie, muzyczne oraz taneczne.

Tego dnia absolwenci, społeczność szkolna oraz zaproszeni goście korzystali z licznych atrakcji na świeżym powietrzu, a późnym wieczorem odbyła się zabawa taneczna z orkiestrą.

 

Nasze Stowarzyszenie przekazało na tą uroczystość pozyskane z Urzędu Gminy środki finansowe w kwocie 4 500 zł na organizację imprezy oraz zakup krzeseł.

Jubileusz szkoły był okazją do wspomnień, które choć minione zawsze pozostają w pamięci. Chociaż czas je porządkuje, czasem dodaje blasku, to dźwięk szkolnego dzwonka przywołuje je ponownie. Trudno, bowiem być obojętnym wobec miejsca, w którym zostawiło się część życia.