SZKOLNY TURNIEJ WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE w Szkole Podstawowej w Cholerzynie
23 marca, 2019
Podróże po Polsce
23 marca, 2019

Budapeszt – miasto idealne na weekend

Budapeszt to najpiękniejsza stolica w Europie, idealne miasto na weekend – tak głoszą wszystkie strony internetowe oraz biura podróży. A jak jest w rzeczywistości? Czy stolica Węgier jest pełna atrakcji, przepięknych widoków oraz zabytkowych budowli? My już znamy całą prawdę o tym miejscu!

Pogoda jak zwykle nas nie rozpieszczała, ale już do tego jesteśmy przyzwyczajeni. Co to byłyby za zdjęcia z wyjazdu bez peleryn oraz parasoli? Nas nic nie zatrzyma, każdy był perfekcyjnie przygotowany.

Zwiedzanie Budapesztu rozpoczęliśmy od spojrzenia na miasto z góry – Wzgórze Gellerta oraz Buda-wzgórze zamkowe gdzie mogliśmy podziwiać panoramę miasta a w szczególności część Peszt oraz znajdujący się najbliżej Most Wolności.

W kolejnym dniu mogliśmy zobaczyć zabytki z bliższej odległości – zamek Vajdahunyad, Aleja Andrássyego- najbardziej reprezentacyjna ulica Budapesztu, Bazylika św. Stefana oraz most Łańcuchowy łączący Budę i Peszt. A wieczorem czekała na nas moc atrakcji – wieczór węgierski w tradycyjnej czardzie. Dobre jedzenie, piękna muzyka nic tylko zostać tam na stałe.