Tradycje podtrzymujemy, folklor nigdy nie zaginie
28 sierpnia, 2016
Stowarzyszenie Nasz Cholerzyn kolejny raz postanowiło pomóc potrzebującym
20 grudnia, 2016

Lato w pełni pora na wakacje

Każdemu należy się chwila odpoczynku, oderwania się od codziennych problemów oraz nagroda za dotychczasowy trud. Niektórzy na urlopie spędzają całe dwa miesiące wakacji, uczestnika wycieczki musiały wystarczyć tylko trzy dni- ale co to były za dni.

Moszna, Wrocław, Poczdam, Berlin – tak mało czasu a tak wiele było do zobaczenia, ale udało się nam wykonać ambitny plan przygotowany przez organizatorów.

 

Wycieczka rozpoczęła się o 6 rano w piątek, wyruszyliśmy do jednego z piękniejszych pałaców w Polsce znajdującego się w miejscowości Moszna. Kolejnym przystankiem był Wrocław, a tam dzień pełen atrakcji – zwiedzanie zabytków miasta oraz Panoramy Racławickiej. Kolejny dzień – kolejny imponujący zamek, tym razem w Poczdamie, w którym nie mogło zabraknąć ogrodu pełnego kwitnących kwiatów. W trzecim dniu w końcu dotarliśmy do Berlina gdzie najciekawszym punktem była kopuła widokowa, z której można było podziwiać panoramę miasta wraz ze wspaniałymi budynkami i zabytkami.

Celem tego wyjazdu nie było tylko zwiedzanie i poznanie historii każdego z miast, ale również integracja i nawiązanie współpracy z sąsiednia miejscowością Budzyniem i ich stowarzyszeniem – Aktywny Budzyń.

A teraz czekamy na propozycję kierunku następnej wycieczki, na która zapraszamy nie tylko członków stowarzyszeń, ale również wszystkie zainteresowane osoby.