Bezpieczny Cholerzyn – budowa aktywnego przejścia dla pieszych
21 marca, 2019
SZKOLNY TURNIEJ WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE w Szkole Podstawowej w Cholerzynie
23 marca, 2019

Strefa Eko-aktywnych

Widząc jak dużym zainteresowaniem cieszy się Plac zabaw i rekreacji InteGRACJA nie mogliśmy spocząć na laurach i powydziwiać nasz sukces. Pomimo rozbudowy placu chętnych do zabawy i ćwiczeń było więcej niż zamontowanych urządzeń.

Projekt budowy Strefy Eko-aktywnych został współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Stowarzyszenie Nasz Cholerzyn przez ten projekt chciało zwrócić uwagę na dwa bardzo ważne tematy: aktywne spędzanie wolnego czasu oraz zwiększenie świadomości ekologicznej mieszkańców.  Aby spędzenie wolnego czasu nie było tylko aktywne, ale również ciekawe zostały zamontowane innowacyjne urządzenia takie jak park linowy, labirynt, stół do tenisa oraz gra piłkarzyki.

Ruch to zdrowie, – ale tylko na świeżym powietrzu. Spalanie śmieci, brak segregacji odpadów to główne przyczyny zanieczyszczenie naszego powietrza. Dlatego też została przygotowana specjalna tablica informacyjna, która ma za zadanie uświadamiać mieszkańców, jakie zagrożenia wynikają z ich nieprawidłowego postępowania. Posadzone rośliny oraz zamontowane ławki tworzą przestrzeń przyjazna nie tylko dla bawiących się tam dzieci, ale również dla ich opiekunów.

Dziękujemy wszystkich osobą, które były zaangażowane w ten projekt od momentu powstania pomysłu przez przygotowywanie wniosku oraz ostatecznie budowę strefy oraz przygotowywanie terenu.