Dożynki Gminne w Rącznej 2013r.
30 sierpnia, 2013
Dożynki parafialne – Morawica 2013
30 września, 2013

Wiedeń

Wiedeń to wspaniałe miasto europejskie pełne cudownych zabytków, pomników, ale także kwitnącej młodej kultury. Mieliśmy okazję osobiście się o tym przekonać latem 2013r gdyż właśnie ten kierunek wybraliśmy za cel naszej kolejnej podróży.

Tradycyjnie harmonogram zwiedzania był napięty, w ciągu 3 dni udało nam się zobaczyć wszystko co w Wiedniu najpiękniejsze czyli Teatr Miejski , Uniwersytet Wiedeński, Kościół Wotywny, ogrody Hofburga, park miejski , Pałac Schönbrunn

Podziwialiśmy Dom Hudertwassera – to nietypowa, kilkupiętrowa kamienica, która wyróżnia się na tle pozostałych budynków swoimi barwami, kształtami oraz brakiem linii prostych czy jakiejkolwiek symetrii.

Mieliśmy szczęście trafić na święto winobrania, czyli coś jak nasze dożynki. Podziwialiśmy piękne regionalne stroje, śpiewy i tańce.

Wykorzystując autokar warto było przejechać Ringiem – najbardziej reprezentacyjną ulicą miasta, przy której znajdują się największe zabytki takie jak: Ratusz, Parlament w stylu helleńskiego gotyku , Opera, Uniwersytet, kościół Wotywny, pomnik Marii Teresy, Muzeum Sztuk Pięknych i Muzeum Przyrodnicze.

W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w wesołym miasteczku Prater. Niektórzy z nas podziwiali ten nowoczesny świat przygód z boku ale nie zabrakło też pasjonatów dużej prędkości i mocnych wrażeń.

Uwieńczeniem podróży była filiżanka pysznej wiedeńskiej kawy z tortem wiedeńskim, którego obowiązkowo musieliśmy skosztować.