50 lecie Szkoły Podstawowej 'Na Kamyku'
24 czerwca, 2015
Dożynki parafialne 2015
30 sierpnia, 2015

Kraków Airport – „Wspieramy Sąsiadów”

Miło nam poinformować, iż zostaliśmy laureatami konkursu grantowego „Wspieramy Sąsiadów” organizowanego przez Kraków Airport, a tym samym otrzymamy dofinansowanie do nowego projektu w kwocie 22 tys. zł.

wspieramy-sasiadow

 

Jeszcze w tym roku w Cholerzynie powstanie Wiejski plac zabaw i rekreacji – „InteGRACJA”.

Będzie to miejsce wyposażone w urządzenia spełniające obowiązujące normy bezpieczeństwa. W ten sposób stworzone zostaną warunki, w których plac zabaw i rekreacji będzie mógł w sposób atrakcyjny i bezpieczny, przez wiele lat przynosić radość kolejnym pokoleniom najmłodszych członków lokalnej społeczności, ale także (dzięki zewnętrznej siłowni) młodzieży i osobom dorosłym. Jako istotny i innowacyjny element naszego przedsięwzięcia należy wskazać inicjatywę zakupu urządzenia dostosowanego do potrzeb dzieci niepełnosprawnych. W ten sposób obiekt umożliwi obu grupom dzieci (zarówno zdrowym jak i tym z deficytami zdrowotnymi) rozwijanie wyobraźni i kreatywności w zabawie oraz odegra ważną rolę w ich integracji.

Warto podkreślić, iż w wyniku realizacji projektu nastąpi poprawa stanu środowiska naturalnego oraz integracja społeczeństwa.

Pragniemy podziękować wszystkim którzy już swoją pracą przyczynili się do powstania projektu a także zachęcamy nowe osoby do wsparcia tej inicjatywy.

Szczególne podziękowania dla; Wspólnoty Pastwiskowej, firmy Promerol-Kryspinów, firmy GEOPLAN Studnicki, Sołectwa Cholerzyn, Pani Małgorzaty Staśkiewicz oraz zaprzyjaźnionym osobom.