Dożynki 2018
23 października, 2018
Opłatek 2019
23 stycznia, 2019

Jak przygoda to tylko w Warszawie…

Wycieczki integracyjne Stowarzyszenia Nasz Cholerzyn stały się już tradycją, na którą czekamy z niecierpliwością. Pomimo tego, że wybór miejsca jak zawsze był ciężki, tyle przecież jest pięknych miejsc nie, które warto zobaczyć. Jednak tegoroczne miejsce spodobało się uczestnikom wycieczki, przecież każdy Polak powinien zobaczyć i poznać stolice swojej Ojczyzny.

Dlatego też 15 września z samego rana ruszyliśmy do Warszawy. Jak na trzydniową wycieczkę plan był napięty i bardzo ciekawy.  Oprócz obowiązkowych do zobaczenia zabytków Warszawy jak Zamku Królewskiego, Łazienek oraz Starego Miasta mogliśmy zobaczyć również budynek Sejmu oraz wejść na galerie Sali Posiedzeń. Mieliśmy możliwość zobaczenie z bliska tego, co większość widziało, ale tylko w wiadomościach. I chociaż to nie było łatwe zadanie, to przy odrobinie szczęścia można również na żywo spotkać znanych polityków. Z naszych obserwacji wynika, że jakoś mało ich pracuje w tym sejmie. Chociaż zwiedzaliśmy Sejm w czasie posiedzenia to ławy poselskie były wyjątkowo puste.

W drugim dniu naszego pobytu zwiedziliśmy Muzeum Powstania Warszawskiego znajdujące się
w dawnej zajezdni tramwajowej. Otwarte zostało w 60 rocznicę wybuchu Powstania, jest wyrazem hołdu dla tych, którzy walczyli o wolną Polskę. W programie wycieczki był pobyt w Centrum Nauki Kopernik. Była to okazja do przypomnienia praw fizyki, samodzielnego przeprowadzenia doświadczeń i zapoznania się z nowoczesnymi sposobami przekazywania wiedzy.

Zwiedzenie stadionu narodowego szczególnie dla kibiców to nie byle jaka gratka.

Wielu z nas widziało stolicę 20, 30 lat temu. Opinia była jednomyślna Warszawa się zmieniła i jest naprawdę piękna (oczywiście nie tak piękna jak Kraków). No cóż Kraków dla nas Krakusów i osób mieszkających w podkrakowskich miejscowościach nie ma sobie równych.