Spotkanie opłatkowe 2018
23 stycznia, 2018
Dożynki 2018
23 października, 2018

ODBLASKOWA SZKOŁA W CHOLERZYNIE

28 września w ramach projektu „Odblaskowa Szkoła” Uczniowie Szkoły Podstawowej w Cholerzynie uczestniczyli w spotkaniu z Policją z Komendy Wojewódzkiej w Krakowie.

Zajęcia odbywały się w trzech grupach: dla klas 0 – I, III – IV, V – VI. Pierwszym punktem spotkania był film przedstawiający podstawowe zasady poruszania się pieszych i rowerzystów w ruchu drogowym, jak również sytuacje niebezpieczne.

Następnie uczniowie zobaczyli ciekawą prezentację multimedialną dotyczącą właściwego uczestnictwa w ruchu drogowym. Uczniowie z zaciekawieniem i dużym zainteresowaniem odpowiadali na pytania przedstawione w prezentacji. Właściwe odpowiedzi potwierdzał ulubiony przyjaciel najmłodszych Sponge Bob.

Ostatnią część spotkania Policjantki przeznaczyły na rozmowę z uczniami o bezpiecznym poruszaniu się po drogach, a w szczególności omówiły zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły. Przypomniały również o obowiązku noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu bądź tornistrze. Ważnym elementem wykładu było uczulenie najmłodszych, aby przypominali rodzicom o zapinaniu pasów bezpieczeństwa.

Dla uczniów naszej szkoły było to bardzo ciekawe spotkanie, na którym mogli zdobyć i utrwalić wiedzę na temat bezpieczeństwa na drodze.