Edukacja na Ludową Nutę
1 stycznia, 2017
Dożynki w Gminie Liszki 2017
23 września, 2017

Coroczne spotkanie opłatkowe

Coroczne spotkanie opłatkowe, które odbyło się w minioną niedziele wpisało się już na stałe w tradycję naszej miejscowości. Jest to idealna możliwość, aby spotkać i porozmawiać z dawno niewidzianym znajomym lub nawet sąsiadem, któremu tylko szybko mówimy „Dzień dobry” śpiesząc się do pracy. Ten dzień jest również ważny dla dzieci, szczególnie tych najmłodszych, które ciężko pracowały, aby na opłatku zaprezentować nie tylko piękne kolędy, ale także tradycyjne polskie tańce.

Wszyscy zawsze podkreślają, że dzieci to przyszłość narodu, ale dla naszej miejscowości dzieci są również przyszłością szkoły. Dzieci jak widać, bardzo dobrze czują się w murach Cholerzyńskiej Szkoły. Chcą się tu uczyć, rozwijać i chwalić swoimi umiejętnościami na różnych uroczystościach. Dlatego musimy zapewnić im jak najlepsze warunki do dalszej edukacji, aby udało się jak najwięcej małych uczniów zatrzymać aż do 8 klasy w Szkole Podstawowej w Cholerzynie.

Po występach dzieci odbyła się msza święta odprawiona przez księdza Władysława Palmowskiego oraz księdza Romana Bogacza, na której ksiądz proboszcz podsumował zakończoną wizytację duszpasterską w naszej parafii i przekazał nam życzenia Noworoczne. Po mszy świętej zebrani goście usiedli do wspólnego stołu i posileni kawą i ciastem zaczęli wspólne kolędowanie.