Tradycje podtrzymujemy, folklor nigdy nie zaginie

Dożynki parafialne 2016
21 sierpnia, 2016
Lato w pełni pora na wakacje
28 listopada, 2016

Tradycje podtrzymujemy, folklor nigdy nie zaginie

Gdy dzieci ze smutkiem odliczają dni do końca wakacji i myślą już o zbliżającym się kolejnym roku nauki, rolnicy z niecierpliwością czekają na zakończenie żniw, a z nimi długo wyczekiwany odpoczynek. Przed chwilą wytchnienia trzeba jednak zebrać ostatki sił i hucznie uczcić zakończenie minionego roku roliczego. W niedziele 28 sierpnia 2016 roku nie było ważne czy jesteś rolnikiem czy nie, wszyscy mieszkancy gminy Liszki zostali zaproszeni na tegoroczne Dożynki Gminne. Mieszkańcy podkrakowskich wiosek dobrze wiedzą, że praca rolników jest ciężka, ale bardzo potrzebna, dlatego każdy z obecnych gości nie tylko dziękował za udane tegoroczne żniwa, ale zachęcał, aby rolników w naszej gminie bylo jeszcze więcej.

Chcemy wszystkim tu przypomnieć

Że kiełbasy i golonki

To z ciężkiej pracy rolnika

A nie z Lidla czy z Biedronki

 

Miejscowość Cholerzyn wraz ze stowarzyszeniem Nasz Cholerzyn postanowiła w tym roku docenić wsparcie Pana Jana Pyli z firmy Promerol, który zawsze wspiera wszystkie nasze inwestycje.

 

Ceniony jest w Cholerzynie

„Nasz Cholerzyn” przez niego nie zginie

Do Pyli składaj petycje

Zawsze wspiera inwestycje

 

Podczas swojego wystepu Cholerzyn oddał też głos najmłodszym mieszkańcom naszej miejscowości. Dzieci jak to dzieci – zawsze mówią szczerze, to, co im przyjdzie na myśl, a ich myśli są bardzo często zaskakujące. Uczniowie upomnieli Wójta, że miejscowość Cholerzyn też leży w obrębie gminy Liszki i również jej przyda się wsparcie, nie tylko okolicznych firm, ale również Wojta Pawła Misia. Wiadomo, że wójt jest bardzo zapracowanym człowiekiem i żeby nie musiał marnować swojego cennego czasu na rozmyślanie jak może wesprzeć Cholerzyn, dzieci podały mu gotowe rozwiazanie na tacy;

Wójt pilnie słucha i myśli sobie

„Na placu zabaw monitoring zrobię

Ale do tego może nadmienię

Na pewno zrobię też oświetlenie”